חופשות במלטה

חופשות במלטה

מצאו חופשה הכוללת טיסה ומלון למלטה שתתאים לכם בול

מלטה

האי מלטה הוא למעשה אי אחד מתוך קבוצת איים המרכיבה את הרפובליקה של מלטה. ארכיפלג איים זה ממוקם רק כ-90 ק"מ ימיים דרומית לאיטליה, מה שהופך את מיקום האיים לאסטרטגי במיוחד והביא לכך שבמהלך ההיסטוריה הרפובליקה של מלטה והאי מלטה עצמו, נכבשו פעמים רבות על ידי עמים שונים וההשפעה של חלק מאותם עמים כובשים, באה לידי ביטוי במלטה עד היום בצורת מבנים מרהיבים כמו הארמונות היפים והמקדשים הפרהיסטוריים הפזורים באי. מלטה קיבלת את עצמאותה רק ב-1964 והיא חברה באיחוד האירופי החל משנת 2004.

שטחה של הרפובליקה של מלטה הוא כ-316 קמ"ר בלבד, הרבה יותר קטנה מישראל לצורך השוואה, וגרים בה קצת פחות מחצי מיליון תושבים אשר רובם המכריע מתגורר באי מלטה, שהוא גם הגדול מבין איי הרפובליקה – מספר התושבים ביחס לגודל האי הביא אותו למקום מכובד בעשירייה הראשונה של המקומות בעלי צפיפות האוכלוסין הגדולה בעולם.

מלטה חופשה
הגודל של מלטה לא מפריע לה כלל להיות יעד תיירותי נחשק ונוצץ, מלטה מגוונת בצורה בלתי רגילה וחופשה במלטה היא תענוג אמיתי שיגרה לכם יותר מחוש אחד, האי מלא בחופים קסומים, אתרים היסטוריים מרתקים, ערים עתיקות קטנות המוקפות בחומות, טבע פראי הכולל לגונות חלומיות ומערות ימיות והמון שקט ושלווה.

חופשות במלטה

holidayfinder סורק עבורכם את הטיסות והמלונות הכי שווים כדי שתוכלו למצוא בקלות ובמהירות את החופשה המושלמת במלטה.
חופשה ברגע האחרון למלטה
חופשה ברגע האחרון למלטה
חופשה זוגית במלטה
חופשה זוגית במלטה
חופשות משפחתיות למלטה
חופשות משפחתיות למלטה
קיץ במלטה
קיץ במלטה
חופשות יוקרתיות למלטה
חופשות יוקרתיות למלטה
חופשה קצרה במלטה
חופשה קצרה במלטה
חופשת סוף שבוע במלטה
חופשת סוף שבוע במלטה
מלונות משתלמים במלטה
מלונות משתלמים במלטה

עיר הבירה של מלטה נקראת ולטה והיא אחד האזורים הכי יפים ומרתקים באי כולו, העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו בזכות האתרים ההיסטוריים והחשובים שבה שכוללים בין היתר קתדרלות, ארמונות ועוד. הרחוב הראשי והמוכר ביותר בבירה המלטזית הוא רחוב הרפובליקה השוקק, בו תמצאו מסעדות, בתי קפה והמון אטרקציות תיירותיות בקרבת מקום.

מלבד ההנאה המובטחת באי מלטה עצמו, שהוא כאמור הגדול מבין איי הרפובליקה, תוכלו גם ליהנות מביקור באי גוזו שהוא השני בגודלו מבין האיים ונחשב לשקט ופחות תיירותי מהאי מלטה. האי השלישי בגודלו ברפובליקה נקרא קומינו והוא קטן משמעותית משני האיים המרכזיים האחרים, ובו הכוכב המרכזי הוא הטבע, שכן בקומינו ההתיישבות מצומצמת מאוד והתיירות בה הרבה פחות מפותחת, מבין כל איי הרפובליקה המלטזית – רק שלושת האיים האלה הם איים מיושבים.

נוף יפה של קלקרה
נוף של ולטה, בירת מאלט חלון התכלת המפורסם בעולם בגוזו

אתרים במלטה

האתרים והאטרקציות המובילות בעיר
10 דברים שאסור לפספס במלטה
 • 1
  כנסיית סן ג'ון (ST. JOHN'S CO CATHEDRAL)
  נחשבת לאחת הכנסיות היפות בעולם, כנסיית סן ג'ון אשר נמצאת בעיר הבירה ולטה שבאי מלטה, היא אחד הסמלים של האי, מוצגות בה עבודות אמנות של קרווג'יו ומטיאה פרטי, כך שהביקור בה הוא משהו שלא כדאי לפספס.
 • 2
  גני ברקה (BARAKA GARDENS)
  גנים מרשימים אשר נבנו כבר במאה ה-18 על ידי אבירי מלטה, מעבר ליופי שבגנים עצמם, הנוף הנשקף מהם על האי מלטה כולו ועל הבירה ולטה, שם גם נמצאים הגנים – הוא עוצר נשימה ושווה להגיע לגנים רק בשבילו.
 • 3
  ההיפוג'אום (Hal Saflieni Hypogeum)
  מבנה מיוחד במינו אשר כל שלושת המפלסים שבו חצובים באבן, המבנה המרשים מכיל חדרים ואולמות רבים, כאשר כל אחד מהם ומהמפלסים נחצב בתקופה אחרת – הקומה התחתונה ביותר היא גם האחרונה שנחצבה ב-2,500 לפני הספירה. במקום תוכלו גם להתרשם מחפצי אמנות ונוי היסטוריים שנשתמרו. מקום זה אף הוכרז כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו.
 • 4
  מערות ג'אר דאלאם (Ghar Dalam)
  אחת מהאטרקציות הארכיאולוגיות המרתקות במלטה, במערות אלו תוכלו ממש לחזות בסימנים ברורים של ההתיישבות הראשונה באזור לפי יותר מ-7,000 שנה. המערה מורכבת משכבות שונות כאשר מכל שכבה ניתן ללמוד פרטים על תקופה אחרת בהיסטוריה. כיום חיים במערה מגוון בעלי חיים ובסמוך אליה, נמצא המוזיאון המרחיב את הידע על ההיסטוריה של המקום.
 • 5
  מקדשי גאנטיג'ה (Ggantija)
  מקדשים המוכרים כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו כמו מבנים רבים אחרים ברפובליקה, המקדשים הללו נמצאים באי גוזו ומהווים את אחד האתרים ההיסטוריים החשובים באי. מדובר בשני מקדשים שקיימים על פי הממצאים עוד מתקופת האבן ועומדים על תילם עד היום.
 • 6
  ארמון ראש מסדר אבירי מלטה (GRAND MASTERS PALACE)
  ארמון מפואר ומיוחד שנבנה על פי הערכות במאה ה-17 ומשמש כיום כמקום מושבו של נשיא מלטה. ניתן לבקר בארמון ואף לסייר בין החדרים השונים שבו, כמו כן מוזיאון נשק מעניין מאוד נמצא בתוך הארמון.
 • 7
  בית החולים הישן של מלטה
  מקום היסטורי נוסף שנבנה כבר במאה ה-16 ושימש במרוצת השנים כבית החולים הראשי של מלטה. כיום, תוכלו לבקר בבית החולים העתיק ולראות סרט חווייתי על ההיסטוריה של מלטה, בנוסף תוכלו לבקר בבית החולים עצמו וללמוד על ההיסטוריה של אבירי מלטה.
 • 8
  תיאטרון מנואל
  תיאטרון מפואר ומרשים שנבנה על ידי ראש מסדר אבירי מלטה וגם נקרא על שמו. התיאטרון הותיק, מלבד היותו היסטורי ויפה מבחוץ, פעיל עד היום ומציג תערוכות, מופעים והצגות. מומלץ להתעדכן על לוח המופעים במקום ולבקר בו גם אם לא תפסתם מופע מעניין.
 • 9
  העיר העתיקה מדינה
  העיר ששימשה כבירתה העתיקה של מלטה, מוקפת עד היום חומה זכר לשלטון המוסלמי שהיה במקום. העיר הקטנה המכונה גם 'העיר האצילית' היא בית למספר ארמונות מרשימים ועתיקים וכן רק למאות בודדות של תושבים.מיקומה של העיר בנקודה הגבוהה ביותר באי, מעניק לה נוף מהפנט הנשקף כמעט מכל פינה בה.
 • 10
  חג'ר אים (Hagar Qim)
  מקדש פרהיסטורי מרשים במיוחד, שנשמר לאורך השנים בצורה מופלאה, וגם בתוך המבנה עצמו תוכלו לראות שרידים ארכיאולוגיים מעניינים, אם כי רוב השרידים שנמצאו במקום הועברו למוזיאון לארכיאולוגיה שבעיר הבירה ולטה.
10 אטרקציות למשפחות במלטה
 • 1
  המערה הכחולה
  אחד מפלאי הטבע המיוחדים של אזור האיים ברפובליקה, הוא ללא ספק מערכת המערות והחללים התת-ימיים הללו, כאשר תצללו במערכת המכונה גם 'הכחולים', תוכלו לחזות בצבע המים המיוחד שמתקבל במערות בעקבות הצמחייה התת-מימית שבמקום. בשביל להגיע למקום יש צורך לשכור סירה.
 • 2
  הלגונה הכחולה
  באי הקטן קומינו, נמצא אחד האתרים הכי יפים, מצולמים ופופולאריים במדינה כולה – הלגונה הכחולה המרהיבה, לה חופים חלומיים ומים בצבע טורקיז בוהק. במקום יש גם אפשרות לפעילויות הקשורות לספורט מים – החל משנירקול, דרך צלילה, גלישה ועוד.
 • 3
  העיר העתיקה ויקטוריה
  באי גוזו שהוא השני בגודלו מבין איי הרפובליקה, נמצאת העיר העתיקה מוקפת החומה ויקטוריה, אשר משמשת כבירת האי עד היום. בעיר תוכלו לבקר במצודת אבירים מרשימה מהעת העתיקה ולטייל בין הרחובות היפים והעתיקים של העיר.
 • 4
  חלון התכלת
  פנינה אמיתית לעיניים נמצאת באי גוזו – בו שני עמודי סלע ענקיים בגובה של 20 מטרים, אשר תומכים בקורה אשר נמצאת מעליהם – יוצרים מעין חלון לים התיכון, וממסגרים את היופי הכחול הזה לתוך מחזה שלא תוכלו להפסיק לצלם.
 • 5
  פארק מדיטראנו מרין (Mediterraneo Marine Park)
  פארק שכולו מוקדש לבעלי חיים ימיים ונמצא באי מלטה. הפארק הוא אחת האטרקציות המובילות למשפחות עם ילדים במלטה, במקום תוכלו לראות מופעים של מגוון חיות, לשחות עם דולפינים, לחזות במגוון אקווריומים של דגים שונים ועוד.
 • 6
  אוטובוס התיירים של מלטה
  אפשרות מעולה לחוות את מלטה בטיול יום עם כל המשפחה. קנו כרטיס יומי לאוטובוס התיירים שעוצר לאורך היום בלא פחות מ-35 אטרקציות שונות ומגוונת באי מלטה כולו – זו היא אפשרות מעולה לגלות את האי וגם לחסוך לא מעט כסף וכאב ראש בחיפושים ובהתמצאות.
 • 7
  הפלגה אל האיים קומינו וגוזו
  צאו להפלגה משפחתית באחת מהסירות הרבות שיציעו לקחת אתכם להפלגה כיפית במיוחד בין איי הרפובליקה, חוץ מהנופים המדהימים שתראו בדרך, תוכלו גם לעבור בלגונה הכחולה ובאטרקציות נוספות ואף לקפוץ עם שנורקל למים ולהתבונן מקרוב באוצרות הטבע התת ימיים של האזור.
 • 8
  טיול ג'יפים
  יש במלטה גם טבע יבשתי מלהיב, צאו לטיול ג'יפים פראי ומאורגן באי מלטה או בשלושת האיים, תוכלו לעלות עם הג'יפ על מעבורת שתפרוק אתכם כל פעם באי אחר ובסמוך לאטרקציות מרכזיות.
 • 9
  בריכת פטר (Peter’s Pool)
  בריכה טבעית וקסומה הנמצאת בסמוך לכפר הדייגים מרסשלוק, במקום תוכלו לחזות בטבע המרהיב הסובב את האזור תוך כדי שאתם יושבים על סלעי הגיר הנוחים המקיפים את הבריכה. שימו לב שההגעה למקום מעט מאתגרת ולא מתאימה לילדים קטנים.
 • 10
  רחוב היהודים
  בעיר הבירה של מלטה ולטה, ישנו רחוב קטן הנקרא רחוב היהודים, ברחוב אף נמצא בית כנסת עתיק בו שווה לבקר.

10 המלונות הכי פופולריים במלטה

 

גלו את במלטה

כל מה שצריך לדעת על במלטה

נוסעים שטסו לאנטליה, אהבו גם את היעדים הבאים: